Gradonačelnik Mališeva prebačen u Hag

03. 11. 2023. 17:23

EPA-EFE/Phil nijhuis

Isni Kilaj, gradonačelnik Mališeva i jedan od komandanata terorističke OVK, uhapšen je danas na Kosovu po nalogu Specijalizovanog tužilaštva u Hagu.

Kako je saopštilo to tužilaštvo, on je prebačen u pritvorsku jedinicu Specijalizovanih veća Kosova u Hagu i pojaviće se pred sudijom za prethodni postupak u najkraćem roku.

Kilaj je uhapšen zbog krivičnih dela protiv sprovođenja pravde, uključujući ometanje službenih lica u vršenju službenih dužnosti i povrede tajnosti postupka.

Misija Evropske unije za vladavinu prava na Kosovu je obezbedila operativnu i logističku podršku Specijalizovanom tužilaštvu u skladu sa svojim mandatom i prema kosovskim zakonima, dodaje se u saopštenju.

Specijalizovano tužilaštvo ističe da sprečavanje sprovođenja pravde smatra krajnje ozbiljnim delima i nastaviće da istražuje i krivično goni svakoga ko je uključen u takve slučajeve, uključujući one koji zastrašuju ili ometaju svedoke ili pružaju finansijsku ili drugu podršku takvim krivičnim delima.

Kako saznajemo, predstavnici tužilaštva su pre hapšenja obavili pretres u kući Isnija Kilaja, inače bivšeg zamenika ministra finansija Kosova.