Odlična prodaja karata za „Glastonberi"

09. 10. 2008. 22:00

Са прошлогодишњег фестивала „Гластонбери”

Organizatori čuvenog britanskog muzičkog festivala „Glastonberi”saopštili su na zvaničnom sajtu festivala da prodaja karata za 2009. prevazilazi sva očekivanja. Jedan od najvećih svetskih festivalasledeće godine biće održan od 26. do 28. juna.

Česte nedoumice oko liste izvođača, povremena otkazivanja nekih od bendova i nepredvidivo britansko vreme nisu pokolebali poštovaoce kvalitetne muzike i dobrih koncerata dado danas rezervišu više od polovine raspoloživih ulaznica.

Registracijom na sajt festivala www.glastonburyfestivals.co.uk i uplatom depozita od 50 britanskih funti može se izvršiti on-lajn rezervacija. Ponosni vlasnici karata postaće svi zainteresovani tek posle uplate ostatka od 125 funti.

Ovogodišnji „Glastonberi” festival izazvao je podeljene reakcije, kako među publikom, tako i među kritičarima i samim izvođačima. Naime, nastup poznatog hiphop izvođača Džeja Zija i britanske zvezde Ejmi Vajnhaus „razbio” je tradicionalnu rok orijentaciju festivala. Neki od najžešćih protivnika ovih muzičko-konceptualnih proširenja bili su i braća Galager, lideri jednog od najpopularnijih svetskih rok sastava „Oejzis”.

Neočekivano dobra prodaja karata za ovaj i ostale britanske festivale ohrabruje organizatore, naročito posle izvesnog pada interesovanja poslednjih godina, izazvanog visokim cenama i izvođačkom konkurencijom sličnih festivala iz centralne i jugoistočne Evrope.

Pored muzike, na „Glastonberiju” takođe su zastupljene i filmske i pozorišne projekcije, likovne izložbe i ostali vidovi savremene umetnosti.