Humanitarni koncert za decu sa KiM
(Фото / Принтскрин )
Humanitarni koncert „Deca deci” – Dečije Nikoljdansko sabranje za decu sa Kosova i Metohije pod nazivom „Na dar smo dobili, na dar i dajmo” biće održan u petak, 15. decembra u 19.30 u Domu omladine Beograda. „Fenečki biseri” pozivaju sve da svojim prisustvom uveličaju taj veliki humanitarni koncert. Želja je da kao i svake godine naše najmlađe obradujemo sa Novogodišnjim i Božićnim paketićima kao i da se pomogne rad osnovnih i muzičkih škola”, ističu organizatori. Na koncertu će biti ugošćeno 35 dece iz Kosovskog Pomoravlja koja će, takođe, pevati i igrati za svoje drugare. Deca će ostati tri dana u Beogradu, družiti se i upoznati znamenitosti Beograda.
Muzički ansambl „Fenečki biseri” osnovan je 2017. godine. Otac Makarije, iguman manastira Fenek, okupio je članove ansambla i dao mu ime.Umetnički rad ansambla zasniva se na negovanju rodoljubivih, tradicionalnih, duhovnih i etno melodija, a repertoar se stalno širi i bogati. Ansambl iza sebe ima na stotine nastupa u zemlji i inostranstvu.