„Čelične magnolije" u Banjaluci

25. 12. 2023. 15:03

Из представе „Челичне магнолије” (Фото-документација НПРС)

Premijera predstave „Čelične magnolije”, po delu Roberta Harlinga, u režiji Ane Grigorović izvedena je proteklog vikenda na sceni „Petar Kočić” Narodnog pozorišta Republike Srpske u Banjaluci. Prva repriza je večeras od  20.30 sati. Delo je preveo Ivan Matković, scenograf je Marko Bilbija, kostimograf Ivana Ristić, dok je scenski pokret potpisao Emir Fejzić.

–Međusobna ženska solidarnost ključna tema je ovog, svetski poznatog, dela koje je doživelo nebrojena izvođenja u teatrima širom sveta i brojne ekranizacije. Predstava priča priče šest žena koje se tiču svih nas. Te priče su važne za publiku. Što se tiče samog procesa, moram da kažem da je Banjaluka bila predivna prema meni. Žene, i ne samo žene, sa kojima sam radila, nego i svi saradnici su bili srdačni prema meni, stoga se nadam da će posle lepog procesa biti i lep rezultat, kaže Ana Grigorović.

 U glumačkoj ekipi su: Snježana Mišić, Božana Kukilo, Dragana Marić, Dana Poletan, Slađana Zrnić i Vedrana Mačković.