Kad voz stiže na pogrešan kolosek

11. 01. 2024. 14:09

(Фото Н. Марјановић)

Na stanici Prokop 29. decembra sam čekao regio-voz koji saobraća na liniji Niš–Zemun u 13.05. Sve vreme je na monitoru stajala informacija da će kašnjenje u polasku biti 25 minuta i da se čeka voz na koloseku 6.

A onda se preko razglasa nerazgovetno čula informacija da regio-voz stiže na kolosek 8. Ispostavilo se da je još jedna devojka čekala isti voz i oboje smo morali da otrčimo na drugi kolosek kako bismo stigli.

Kako je moguće da putnici nisu blagovremeno obavešteni o promeni koloseka na koji dolazi voz? Šta bi bilo da se na stanici nalazilo slepo lice ili osoba u invalidskim kolicima? Da li bi i oni stigli na vreme ili bi voz otišao bez njih?

Bojan Komazec