Đoković: Nisam baš u idealnom stanju

18. 01. 2024. 08:12

EFE/JAMES ROSS AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

Nisam baš u idealnom stanju, što utiče na intenzitet moje igre, a donekle i na motivaciju. Pokušavam da pronađem onog pravog sebe, uz sve poteškoće – zdravstvene, tehničke, igračke, rekao je najbolji teniser sveta Novak Đoković posle dosta "mučenja" na startu Australijan opena.

"Daleko od toga da se žalim, već su to okolnosti u kojima se nalazim; prihvatam ih i pokušavam da izvučem najbolje iz sebe”, istakao je Đoković srpskim novinarima u Melburnu.

Srpski teniser je, baš kao u prvom kolu protiv mladog Hrvata Dina Prižmića, izgubio i set od domaćeg igrača Alekseja Popirina.

"Ponovo sam imao protivnika koji je igrao sjajan tenis, nije imao puno toga da izgubi, znao je u potpunosti šta da radi u taktičkom smislu, imao je ogromnu podršku publike – i ti faktori su uticali na mene. Apsolutno sam mogao bolje da igram, trenutno nisam ni blizu svog prepoznatljivog nivoa igre - barem ovde na Australijan Openu”, poručio je Đoković.