Elez je „pro­va­lio" da ga po­li­ci­ja pra­ti

07. 02. 2024. 11:55

( Фото / Н. Марјановић)

De­jan Ko­va­če­vić, biv­ši na­čel­nik Upra­ve kri­mi­na­li­stič­ke po­li­ci­je (UKP), iz­ja­vio je ju­če na su­đe­nju biv­šoj dr­žav­noj se­kre­tar­ki u MUP-u Sr­bi­je Di­ja­ni Hr­ka­lo­vić, biv­šem na­čel­ni­ku no­vo­sad­ske po­li­ci­je Mi­lo­ra­du Šu­šnji­ću i biv­šem na­čel­ni­ku Slu­žbe za spe­ci­jal­ne is­tra­žne me­to­de De­ja­nu Mi­len­ko­vi­ću da je Dar­ko Elez, kri­mi­na­lac iz BiH bio pred­met ob­ra­de UKP-a 2019. ili 2020. Do­dao je da je Elez ta­da ot­krio da ga po­li­ci­ja nad­zi­re.

Pre­ma op­tu­žni­ci Šu­šnjić je Ele­za sta­vio 2017. „na me­re” po na­lo­gu Hr­ka­lo­vi­će­ve, ka­ko bi ga za­šti­ti­li od ob­ra­de dru­gih slu­žbi.

– Onaj ko je otvo­rio me­re mo­rao je pr­vo da pro­ve­ri da li je li­ce „slo­bod­no” da bi mo­gao da ga sta­vi na ope­ra­tiv­nu ob­ra­du. Na pri­mer, ako je pod ob­ra­dom dru­ge slu­žbe, to ne spre­ča­va slu­žbu u No­vom Sa­du da se obra­ti slu­žbi ko­ja ga je „za­u­ze­la” i da tra­ži da za­jed­no spro­vo­de ak­tiv­no­sti, ali je ne­mo­gu­će da ga sta­ve na ob­ra­du ako ga ne­ko već dr­ži. No­si­lac je onaj ko pr­vi „za­u­zme li­ce” – re­kao je Ko­va­če­vić.

On je na­veo da mu je po­zna­to da je Elez sta­vljen na ope­ra­tiv­nu ob­ra­du UKP-a kra­jem 2019. ili 2020, ali da je ak­ci­ja pre­ki­nu­ta na­kon što ih je „pro­va­lio”.

– Ni­sam sum­njao na ko­le­ge, mi­slio sam da je čo­vek sam uočio i mi smo se na­kon ne­kog vre­me­na po­vu­kli – ka­zao je sve­dok.