Ljubavni baletski dueti

Borka Golubović-Trebješanin

09. 02. 2024. 15:26

„Romansa u pokretu” naziv je baletskog gala spektakla koji će biti održan u sredu uveče, 14. februara od 19. 30 sati na Dan zaljubljenih, na velikoj sceni Narodnog pozorišta u Beogradu uz učešće baletskih zvezda ove kuće kulture, kao i nacionalnih pozorišta iz regiona. Na repertoaru će biti ljubavni dueti iz najpoznatijih baletskih klasika i dela eminentnih koreografa iz regiona: Lea Mujića, Edvarda Kluga, Staše Zurovca, Krunislava Simića, Renata Zanela i Ronalda Savkovića.

Na inicijativu Narodnog pozorišta u Beogradu u zajedničkom projektu posle više decenija na istoj sceni okupiće se baletske zvezde iz osam pozorišta i šest zemalja regiona: Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu (Hrvatska), Narodnog pozorišta Sarajevo (Bosna i Hercegovina), Nacionalne opere i baleta Skoplje (Severna Makedonija) Slovenskog narodnog gledališča Opera i Balet Ljubljana i Slovenskog narodnog gledališča Maribor (Slovenija), Opere i baleta Sofija (Bugarska) i Srpskog narodnog pozorišta Novi Sad (Srbija).

– Ova saradnja proslava je raznolikog izražavanja ljubavi kroz balet. Ponosni smo što smo okupili talenat baletskih igrača nacionalnih pozorišta iz celog regiona, stvarajući jedinstveno iskustvo za našu publiku. Pridružite nam se u ovoj romantičnoj večeri dok budemo svedoci magije koja se odvija na sceni, prevazilazeći granice i kulture kroz baletsku umetnost. Balet Gala nije samo predstava; to je proslava jedinstva, gde nas lepota plesa spaja u duhu ljubavi i umetničke saradnje, kažu Ana Pavlović i Smiljana Stokić, umetnička i izvršna direktorka Baleta Narodnog pozorišta u Beogradu.