Kakav epski debakl opozicije

15. 02. 2024. 15:41

Танјуг/Небојша Раус

Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić poručuje da je opozicija doživela epski debakl jer su nakon više nedelja analiza i pokušaja da od stranaca traže mešanje u unutrašnje stvari Srbije, izašli sa zahtevom da nijedna lista na izborima ne nosi ime predsednika Aleksandra Vučića.

- Kakav epski debakl opozicije! Njihovi saborci, veće "mudraca" iz Proglasa, nakon višenedeljnih analiza i promišljanja, izašli sa tim da je "minimalni uslov" za izbore da nijedna lista ne sme da nosi ime Aleksandra Vučića! Priznali, sami, zvanično, da ni na jednom nivou, ni protiv koga, nikada ne mogu da pobede, nigde u Srbiji, ukoliko je, sa druge strane, čak i samo ime Aleksandra Vučića! Uz svu svoju medijsku mašineriju, uz godine dehumanizacije i kriminalizacije i njega i njegove porodice, uz 24-časovni program o tome koliko je zao, lud, tiranin, psihopata, šef mafije, lopov, nepomenik, izdajnik, ratni huškač, ruski čovek koga su Amerikanci doveli da prizna Kosovo*....i šta sve ne. Uz sve to, jednostavno - ne mogu da pobede njegovo ime. Kakva nemoć. Kakvo priznanje potpunog i kompletnog poraza. Kakav festival slabosti. I, umesto da se trude da, nekad u budućnosti, budu bolji od Vučića, da pokažu da su vredniji, da znaju više, da rade više, imaju bolji program - ne, oni kažu: zabranite ne samo Vučića, već i njegovo ime! Baš na Dan državnosti, isti oni koji su od stranaca sami tražili da uslove i sankcionišu njihovu zemlju i njihov narod, ukoliko ne pristanu na gaženje sopstvenog suvereniteta, i zvanično su potpisali potpunu kapitulaciju pred Vučićem. Kosmička pravda - napisala je Brnabićeva na društvenoj mreži Iks.