Ljiljana Smajlović: Opozicija je dobila podršku Viole fon Kramon i Mihaela Rota

10. 03. 2024. 11:12

Фото принтскрин тв Прва

„Opozicija je dobila podršku Viole fon Kramon i Mihaela Rota”, rekla je novinarka Ljiljana Smajlović gostujući u jutarnjem programu televizije Prva.

„Znate, Mihael Rot nije deo neke organizacije koja se pretvara da je 'pošteni broker' i nepristrasni posmatrač, on nije iz ODIHR-a, on je poslanik jedne vladajuće stranke u Nemačkoj koja je možda i najantisrpskije nastrojena, ali nije to toliko bitno, on je najpro-kurtijevski nastrojen! On je čovek koji se slika Kurtijem i uz sliku, osim podrške Kurtiju, napiše 'a što se Severa Kosova tiče, tamo mora da prestane ta srpska agresija i srpske provokacije'. Pa to su potpuno užasne stvari! I ja zaista ne razumem ljude koji, kad mu Ana Brnabić ili Vučić odgovore, kažu 'jao, kako vi možete njemu nešto da kažete, on je visoki nemački političar, to je Nemačka'... Oni ili su potpuno politički slepi ili ih ne interesuje šta će birači reći nego gledaju da se pozicioniraju kod Mihaela Rota! To da neko brani Mihaela Rota od bilo koga u Srbiji je za mene - nepojmljivo”, rekla je ona.

 

Smajlović je komentarisala i oduševljenje opozicije pevačem Milanom Topalovićem Topalkom.

„Zanimljivo je kako je u tom delu opozicione javnosti prava zvezda postao Topalko, Marinika Tepić je rekla da on ima dar da uveseljava narod, Vladeta Janković je rekao da je oduševljen Topalkom... Kako je došlo do toga da čovek koji je svoju karijeru napravio na Pinku, čije gašenje oni traže, on u jednom danu postane njihova zvezda”, upitala je voditeljka.

„Ljiljana Smajlović: On je pao opoziciji u krilo i tragikomično je da je to najveći uspeh opozicije u poslednjih mesec dana! A pritom ni to nije proizvod njihovog rada, truda i zalaganja. U svakom slučaju je to mnogo veći uspeh nego kad se pojave sa zahtevom da se uvedu sankcije Rusiji, što ukazuje da njih nije briga za birače, već za nekoga spolja”, rekla je novinarka.