„Kućica zdravlja" u Batajnici

21. 03. 2024. 08:03

(Фото ГО земун)

„Kućica zdravlja”, svojevrsna mobilna ambulanta, sada je stacionirana u Batajnici, na platou u Ulici Majke Jugovića 1. Sve do 26. marta građani će ovde moći od 8 do 15 časova da besplatno i bez zakazivanja obave preventivne preglede.

Gavrilo Kovačević, predsednik Gradske opštine Zemun, pozvao je građane Batajnice i drugih zemunskih naselja da posete „Kućicu zdravlja” i na jednom mestu brzo i efikasno obave veliki broj specijalističkih pregleda, da popričaju sa timom lekara Doma zdravlja „Zemun” i dobiju savete za očuvanje zdravlja ili tok lečenja.

– Naša saradnja sa Domom zdravlja je na visokom nivou. Ova akcija je još jedan vid zajedničke kampanje koju sprovodimo radi podizanja zdravstvene kulture. Apelujemo na građane da praktikuju odlaske na preventivne preglede jer je to put kojim se bolesti otkrivaju u najranijoj fazi i put izlečenja – rekao je Kovačević.

On je najavio da će upravo zalaganjem opštine i razumevanjem Vlade Srbije u Batajnici biti izgrađen novi objekat zdravstvene stanice.

– Objekat će imati veće kapacitete i više specijalističkih službi, što je neophodno, budući da se zemunska naselja šire i evidentan je priliv stanovništva – kaže Kovačević i navodi da je opština pokrenula i inicijativu da se izgradi ambulanta u naselju Altina.

Vršilac dužnosti direktorka Doma zdravlja „Zemun” dr Dražena Babić uverena je da će akcija uticati na podizanje svesti o važnosti preventivnih pregleda.

– Ponovo i uvek ćemo isticati da je prevencija najbolji lek jer što preveniramo – ne moramo da lečimo. Medicinski timovi doma zdravlja svakodnevno će obavljati razne preventivne preglede bez uputa i zdravstvene knjižice, a svaki dan biće posvećen različitom tipu pregleda – istakla je dr Babić i dodala da se nada da će upravo ovakvi projekti podstaći građane da razumeju važnost redovnih, preventivnih pregleda.

Svaki dan rezervisan je za različite preglede pa je danas posvećen borbi protiv karcinoma i brizi o najstarijim sugrađanima, sutra je na redu prevencija endokrinoloških bolesti, u subotu vežbe i prevencija endokrinoloških bolesti, a u nedelju oftalmološki pregledi. U ponedeljak, 25. marta medicinski tim brinuće se o zdravlju najmlađih, a 26. marta o zdravlju najstarijih.