U ritmu svinga

25. 04. 2024. 08:04

„Глен Милер оркестар” на сцени „МТС дворане” (Фото:Д. Калезић)

Večne planetarne hitove „Moonlight Serenade”, „What A Wonderful World”, „The Saint Louis Blues March”, „In The Mood”, „Rhapsodie In Blue”, „When Your Smiling”, „Song Of India”, „Let’s Dance”… izveo je američki „Glen Miler orkestar” u „MTS dvorani”. Pod dirigentskom palicom Vila Saldena, koji je najavljivao numere i govorio o kompozitorima, svetski poznati ansambl u sastavu big benda oživeo je dobro znane ritmove tridesetih i četrdesetih godina prošlog veka. Program nazvan „Najbolje od ’Glen Miler orkestra’” svojevrsnim vremeplovom prebacio je posetioce koji su ispunili dvoranu do poslednjeg mesta u doba kada je nastao sving, jedan od najkosmopolitskijih muzičkih stilova svih vremena. Publika se, uz održavanje ritma pucketanjem prstiju, prepustila uživanju, što su dokazali dugi aplauzi upućeni izvođačima.