„Svet" Mare Dupont
Мара Дупонт (Фото: Божидар фотографија)
Koncertno predstavljanje albuma „Svet” Mare Dupont zakazano je za utorak, 14. maja od 20 časova u Klubu studenata tehnike. Koncert u KST-u biće održan u sklopu jubileja 70 godina ovog kultnog beogradskog kluba.
Mara Dupont je kantautorka i pijanistkinja iz Srbije publici poznata po autorskim singlovima „Diši duboko” i „Nisi tu”.
„Svet” je njen prvi album, a sastoji se od tradicionalnih balkanskih numera obrađenih u džez maniru.
– Ovo je zaista velika stvar za mene. Pored toga što ću predstaviti svoj prvi album, imam priliku da nastupam u KST-u koji je u velikoj meri obeležio moje studentske dane u Beogradu. Od žurki vikendom, pa do nezaboravnih novogodišnjih maskenbala. Ujedno mi mnogo znači što će uz mene na bini i iza nje biti dosta mojih prijatelja. Za publiku spremamo nesvakidašnji koncert koji će ih povesti na zanimljivo muzičko putovanje. „Svet” je album na kome se mogu čuti dobro poznate melodije, ali u drugačijem izdanju. U KST ćemo doneti zvuk Balkana obojen džezom, kaže Mara Dupont.
Album „Svet” snimljen je u studiju Dušana Novakova u Beču, a pored Mara Dupont kao vokalne solistkinje i aranžera pesama, tu su i Miloš Čolović (kontrabas), Nikola Stanošević i Urs Hager (klavir), Jasmin Sultanić (bubnjevi) i Rastko Obradović (saksofon).
Posle beogradskog koncerta, Mara Dupont će nastupiti u sredu, 15. maja u Kulturnom centru Zlatibor, odnosno u četvrtak, 16. maja u Požegi.