Počela 56. Majska izložba

Aleksandra Kurteš

15. 05. 2024. 10:56

Дела уметника у Конаку кнегиње Љубице (Фото М. Спасојевић)

Pod sloganom „Geneza” počela je 56. Majska izložba, a otvaranje je upriličeno u Konaku kneginje Ljubice.

Dela su predstavili umetnici primenjene umetnosti, koji koristeći različite medije otkrivaju svoj pogled na svet. Posetioci izložbu mogu da sagledaju kao celinu koja daje uvid u inovativne metode umetničkog delovanja u savremenom društvu.

Tradicionalno, manifestaciju organizuje ULUPUDS i ona je u oblasti kulture značajna za grad Beograd. Publika će do 14. juna moći da poseti izložbe i u Domu vojske, „Singidunumu”, bioskopu „Balkan” i SKC-u, a predviđeni su i prateći programi.