Slavljenička atmosfera u Vučićevom štabu
(Фото Танјуг/Ј. Илић)
Posle ubedljive pobede u svim gradovima i opštinama na jučerašnjim lokalnim izborima, u sedištu Srpske napredne stranke sinoć je vladalo dobro raspoloženje tokom čitave večeri. Da će izborna lista oko SNS-a ostvariti sigurnu pobedu, moglo se naslutiti petnaestak minuta po zatvaranju biračkih mesta kada je funkcioner naprednjaka Vladimir Đukanović s osmehom prokomentarisao: „Pobedićemo ih ubedljivije nego što misle.” Da taj optimizam nije bio bez pokrića, posvedočila su dvojica operativaca SNS-a koja su navela da će možda čak uraditi nemoguće, a to je da ostvare istu pobedu kao i pre četiri godine kada je opozicija, mahom, bojkotovala izbore.
„Ne znam na čemu su oni temeljili očekivanja, jer su sva istraživanja javnog mnjenja pokazivala da ni ujedinjena opozicija nema nikakve šanse ni u Beogradu ni u Novom Sadu. Bio nam je problematičan Niš, ali smo i to nekako pregurali”, rekao je jedan od visokih funkcionera naprednjaka. „Ostvarili smo rezultat koji smo očekivali i koji je onakav kakav smo pratili rezultate istraživanja javnog mnjenja”, konstatovao je jedan član SNS-a iz Novog Sada, koji je dodao da tek sada kreće borba.