BK „Konstantin" osvajač Kupa Srbije

02. 07. 2024. 12:22

Фото: БСС

Finale Kupa Srbije u boksu održano je na Kraljevom trgu na Zlatiboru i ovom prilikom su proglašeni i najuspešniji klubovi i pojedinci za ovu sezonu. BK „Konstantin” iz Loznice je osvojio Kup Srbije, a Jovan Nikolić je proglašen za najboljeg boksera za 2024. godinu. 

U sklopu finala Kupa Srbije prvi put je održan Forum bokserskog sporta čiji je cilj promocija ove plemenite veštine u Srbiji. Na forumu je definisana strategija razvoja boksa u Srbiji za naredne četiri godine.
„Ovo je veliki uspeh za nas s obzirom na to da smo klub osnovali u martu prošle godine. Maksimalno su se borili naši bokseri i smatram da je ovo božja energija. Klub sam oformio u čast mog prerano preminulog unuka po kom je klub i dobio ime. Nastavićemo sa odličnim uspesima”, izjavio je ovom prilikom Dragoslav Lukić, predsednik BK „Konstantin”.
Adnan Bajramović, potpredsednik Bokserskog saveza Srbije, rekao je da ovo bio veliki događaj za Zlatibor, ali i našu državu: „Drago nam je što su gledaoci došli u velikom broju da uživaju u spektaklu, ali i podrže boksere. Hvala svim učesnicima i organizatorima koji su se potrudili da finale bude organizovano na najvišem nivou,”
Da možemo biti veoma zadovoljni nakon završenog finala, naglasio je Mane Marčeta, direktor Bokserskog saveza Srbije, i dodao da smo imali priliku da vidimo „i više i manje iskusne boksere, ali su svi nadomestili svojom borbenošću koja je bila konstanta”. 
Jovan Nikolić, reprezentativac Srbije u boksu, rekao je da je prezadovoljan: „Velika mi je čast što sam ja izabran za zlatnog boksera 2024. godine i ovde nije kraj – biće još više medalja i dobrih uspeha.” 
Što se tiče Kupa Srbije, dodao je da mu se veoma dopada samo takmičenje i to što mladi imaju priliku da se pokažu i da saznaju da li su spremni za sledeće korake u boksu.