Salvini: Aerodrom u Milanu biće nazvan po Berluskoniju

06. 07. 2024. 09:51

EPA-EFE/MATTEO CORNER

RIM – Zamenik premijera Italije Mateo Salvini izjavio je da će aerodrom Malpensa u Milanu biti nazvan po bivšem italijanskom premijeru Silviju Berluskoniju.

Salvini je naveo da je Upravni odbor Nacionalne uprave za civilno vazduhoplovstvo Italije ENAC u petak odobrio zahtev koji je region Lombardija podneo pre godinu dana.

„Konačna odluka je na ministru za infrastrukturu i saobraćaj i spreman sam da stavim poslednji potpis, sa ponosom i emocijom, u sećanje na mog prijatelja Silvija, velikog preduzetnika, velikog Milanca i velikog Italijana", objavio je Salvini na platformi Iks, prenosi Tanjug.

On je ocenio da će neke levičarske stranke negodovati, ali da je, kako je naveo, Berluskoni „napravio istoriju” Italije i da je pravo da aerodrom Malpensa bude nazvan po njemu.