Ruski brodovi isplovili iz Havane (video)

31. 07. 2024. 08:52

Руски ратни брод „Москва” упловљава у луку Хавне (Фото/ EPA/Ernesto Mastrascusa)

Brodovi „Neustrašivi“, „Smoljni“ i „Jeljna“ završili su posetu Kubi i kreću se ka naznačenom području Atlantskog okeana, saopštila je pres služba Baltičke flote.

„Odred brodova Baltičke flote, kojeg čine patrolni brod Neustrašivi, školski brod Smoljni i tanker Jeljna, završio je nezvaničnu posetu luci Havana, Republike Kube“, navodi se u saopštenju.

Brodovi su isplovili u more i uputili se u naznačenopodručje Atlantskog okeana, gde će nastaviti da izvršavaju predviđene zadatke.

Brodovi su se nalazili u kubanskoj luci od 27. jula. Tu su se baltički mornari odmarali i izvršili tehnički pregled brodova. Pored toga, vojnici su razgovarali sa kubanskim kolegama, obavili niz ekskurzija i upoznali se sa znamenitostima Havane. Mornari su razmenili i uniforme, prenosi Sputnjik. Školski brod Smoljni i patrolni brod Neustrašivi bili su otvoreni za posete stanovnika i gostiju Havane.