HMZ Srpske upozorio na nevreme u naredna dva dana
(Фото Pixabay)
BANjALUKA – Uprava civilne zaštite Republike Srpske apeluje da građani i nadležne službe, zbog najavljenih nepovoljnih meteoroloških uslova, preduzmu mere i aktivnosti na zaštiti ljudi i imovine i da se pažljivo planira boravak na otvorenom prostoru.
Iz Republičke uprave civilne zaštite navode da je Hidrometeorološki zavod upozorio na nevreme koje će u naredna dva dana zahvatiti Republiku Srpsku.
Sutra se očekuju obilne padavine prvo na zapadu Srpske, a tokom dana i u narednoj noći u Hercegovini.
Obilna kiša padaće u Hercegovini i u petak ujutro, 4. oktobra, dok će u ostalim predelima biti slabije padavine.
Najmanje kiše će pasti na krajnjem istoku i severoistoku Republike Srpske.
Na zapadu Srpske očekuje se od 40 do 80 litara, a u Hercegovini se predviđa da će pasti od 70 do 120 litara kiše.
Zbog obilnih padavina u kratkom periodu očekuje se pojava bujičnih poplava i problemi sa oborinskim vodama, oticanjem vode u urbanim zonama.
Očekuje se i porast vodostaja reka u slivu Une.
Iz Republičke uprave civilne zaštite istakli su da je sutra i u petak, 4. oktobra, pažnju potrebno usmeriti i na pojavu jakog vetra.
U Hercegovini će vetar imati mestimične olujne udare do 80 kilometara na čas, dok se na severu i severoistoku Srpske prognozira slab vetar, prenosi Tanjug.