Čović: Prioritet Košarkaškog saveza Srbije biće rad sa mlađim kategorijama

24. 10. 2024. 14:55

(Фото Танјуг/Раде Прелић)

Prioritet Košarkaškog saveza Srbije (KSS) u narednom periodu biće rad sa mlađim kategorijama, izjavio je danas predsednik KSS Nebojša Čović na promociji muške Juniorske lige Srbije i ženske i muške Kadetske lige Srbije, koja je održana u Beogradskoj areni.

„Veliki prioritet KSS u narednom periodu biće rad sa mlađim selekcijama u obe konkurencije. Veoma je važno da svi mladi košarkaši shvate da su svi naši veliki igrači i reprezentativci ponikli iz ovakvih liga i turnira. Ima prostora i da u kupove Srbije uvedemo takmičenja u mlađim kategorijama”, rekao je Čović obraćajući se mladim košarkašima i medijima u Beogradskoj areni, prenosi Tanjug.

„Radićemo i na tome da vratimo košarku u sve osnovne škole u Srbiji. Sledeće godine Beograd je domaćin Evropskog juniorskog prvenstva i verujem da će neki od vas biti deo te reprezentacije”, dodao je Čović.