Milorad Gušavac generalni direktor „Politike" a. d.

20. 11. 2008. 22:00

Милорад Гушавац (Фото Ж. Јовановић)

Upravni odbor Akcionarskog društva „Politika” na sednici koja je održana u sredu, 19. novembra, jednoglasno je, posle sprovedenog konkursa, za generalnog direktora Društva imenovao Milorada Gušavca, dosadašnjeg vršioca dužnosti.

Milorad Gušavac (60) diplomirao je na Ekonomskom fakultetu u Beogradu i gotovo ceo dosadašnji radni vek proveo je u „Politici”, gde je prešao put od ekonomiste-pripravnika, preko šefa finansijske operative, direktora stručnih službi, do pomoćnika generalnog direktora u zajedničkom preduzeću osnovanom sa nemačkom medijskom kućom VAC. Bio je i direktor Štamparije u „Politici” a.d. i direktor Centra za odnose sa akcionarima u ovom društvu.

Upravni odbor je, razmatrajući ukupno četiri prispele konkursne prijave, ocenio da je Milorad Gušavac ispunio sve konkursne uslove i ponudio najkompletniji program reorganizacije i razvoja „Politike” a.d.

Na sednici, kojoj je predsedavala Sonja Liht, usvojen je i izveštaj o sprovedenom konkursu za izbor glavnog i odgovornog urednika lista „Politika”. Jovan Simić je, u ime konkursne komisije, predočio da su razmatrane sve prispele prijave (ukupno 14), da su u užem izboru bila četiri kandidata, i da je na kraju, odlučujući se između Dragana Bujoševića i Milana Mišića, u komisiji, kao i na Skupštini osnivača PNM, prevagnulo uverenje da će ovaj važan posao uspešnije obaviti kandidat koji nije iz redakcije, novinar NIN-a Dragan Bujošević.

Upravni odbor je prihvatio ovaj izveštaj, uz ocenu da je na ovaj način depolitizovana funkcija glavnog i odgovornog urednika, i da se od novog šefa redakcije očekuje da sa svojim timom unapredi „Politiku” i podigne njen ugled i tiraž.

Na sednici je odlučeno i da se ubrza imenovanje novog generalnog direktora preduzeća „Politika novine i magazini”, i u tom cilju posebna komisija će do kraja novembra obaviti razgovore sa svim potencijalnim kandidatima za ovo važno mesto. Upravni odbor je, takođe, potvrdio i svoju raniju odluku da prihvati ostavku dosadašnjeg generalnog direktora Srđana Janićijevića, koji dužnost treba da preda najkasnije do 31. decembra.