Krivična prijava zbog nezakonitog ribolova
(Фото /ППУП)
Pančevo - Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Pančevu, u zajedničkoj akciji sa ribočuvarskom službom Javnog vodoprivrednog preduzeća „Vode Vojvodine“, podneće krivičnu prijavu. Protiv tridesetpetogodišnjeg i devetnaestogodišnjeg muškarca iz okoline Bele Crkve zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo nezakonit ribolov.
Oni su zatečeni u čamcu na kanalu Dunav – Tisa - Dunav prilikom vađenja mreža, gde je tom prilikom kod njih nađeno devet mreža od po trideset metara za privredni ribolov kao i nekoliko komada ribe smuđ, štuka, bandar, bodorka i crvenperka.
Od osumnjičenih su oduzeti čamac, ribarske mreže i pronađena riba.
Protiv osumnjičenih će biti podneta krivična prijava u redovnom postupku nadležnom tužilaštvu u Vršcu, sopštila je Područna policijska uprava Pančevo.