Profesori u blokadi primaju plate
19. 12. 2024. 15:16
Танјуг/Немања Јовановић
Profesori koji su se pridružili delu studenata u blokadama na fakultetima nastavili su da redovno primaju platu iako ne rade.
Na ovu činjenicu ukazao je profesor Filozofskog fakulteta Vladimir Vuletić koji kaže da su plate islaćene redovno.
- Ima tu jedan problem, kad bi sad neki tamo blokirali instituciju kao što je Ministarstvo finansija, mi ne bismo primali platu, sad je primamo a ne radimo. Govorim o profesorima koji su primili platu i za novembar i za decembar, sve kako treba a nismo radili – rekao je Vuletić.