Vozače iznenadio sneg

24. 12. 2024. 09:32

(Фото М. Спасојевић)

Sneg je, drugog dana zime, počeo da pada u prvim poslepodnevnim satima i već oko 17 časova nastali su problemi u saobraćaju. Uprkos najavama da se očekuju padavine, vozači očigledno nisu bili spremni. Bilo je zastoja u mnogim delovima grada, kako su objavljivali sugrađani na društvenim mrežama, ali je i na pojedinim linijama gradskog prevoza bilo nevolja. Autobus 27E isprečio se na izlazu sa okretnice u Mirijevu, a 27 se zaglavilo u blizini Osnovne škole „Pavle Savić”. Autobusi 35, 202, 63 išli su do Rospi ćuprije, odakle dalje nisu vozili uzbrdo. U Resniku je bio blokiran put jer vozila gradskog prevoza nisu mogla da se popnu uz breg. Sugrađani su prijavljivali i problem sa nedolaskom autobusa, ali i sa ogromnim zastojima na Trošarini, u Košutnjaku, Novom Beogradu... Na Pančevačkom putu ka Beogradu kolone su bile kilometarske. Iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda najavili su da se očekuje da do večeras u nižim delovima grada sneg bude visine od 15 do 20 centimetara, a u višim oko 30.

Gužve na ulicama nastavile su se i u kasno popodne. Na stajalištu Zeleni venac veliki broj sugrađana čekao je prevoz ka Novom Beogradu. Neki su ga čekali pola sata, dok su drugi stajali i duže. Za sat vremena prošlo je nekoliko „devedesetpetica”, ali u većinu nije moglo da se uđe jer su već bile pune. Linije 27E i 35, iako su bile na info-tablama, nisu dolazile. Tek poneka „šesnaestica” i „šezdesetpetica” stigle su do ove stanice. U tom periodu prošao je i samo jedan minibus sa linije E6, a vozač je pokazao prstom da više putnika ne može da primi pa je pustio samo one koji su u autobusu da izađu i pun nastavio dalje. U predvečernjim satima na okretnici na Trgu republike ogroman broj sugrađana oko sat vremena čekao je autobus 27 koji ide za Mirijevo. U javnom prevozu gužve je bilo i kasnije, ali saobraćaj se oko 19 časova na Novom Beogradu unormalio. Automobila je bilo na putu, ali su se vozila kretala neometano.