Obuka pilota i tehničara na „orlovima"

18. 02. 2025. 17:15

„Орао” је ослонац ловачко-бомбардерске авијације ВС (Фото: Министарство одбране)

U toku je intenzivna obuka pripadnika lovačko-bombarderske eskadrile „orlova” iz sastava 98. vazduhoplovne brigade, koja je stacionirana na vojnom aerodromu „Morava” kod Kraljeva. Kako je saopštilo Ministarstvo odbrane, ove aktivnosti predstavljaju deo redovnog trenaža letačkog i tehničkog sastava.

Cilj je da se održi i unapredi nivo osposobljenosti za pružanje vazduhoplovne vatrene podrške kopnenim i specijalnim snagama u izvođenju borbenih operacija. Uvežbavaju se taktike, tehnike i procedure, a akcenat je na realizaciji letačkih zadataka u grupi vazduhoplova, razradi taktičkih manevara i izvođenju fiktivnih dejstava po ciljevima na zemlji.

Paralelno sa uvežbavanjem pilota izvodi se i obuka tehničkog osoblja koje se stara o ispravnosti vazduhoplova i njihovoj pripremi za letenje. Ovakvom obukom se unapređuje borbena gotovost jedinice i istovremeno učvršćuje poverenje između pilota i tehničara.