Španija proglasila vanredno stanje

28. 04. 2025. 22:47

EPA-EFE/BORJA SANCHEZ-TRILLO

Ministarstvo unutrašnjih poslova Španije proglasilo je vanredno stanje nakon današnjeg nestanka struje.

Vanredno stanje će se primenjivati u regionima koji ga zatraže, saopštilo je ministarstvo.

Do sada su Madrid, Andaluzija i Ekstremadura zatražili da centralna vlast preuzme nadležnosti nad javnim redom i drugim funkcijama.

Nekoliko sati nakon što je veliki prekid u snabdevanju električnom energijom pogodio veći deo Španije i Portugalije, španski premijer Pedro Sančez izjavio je da se uzrok još istražuje.

U najnovijem obraćanju, Sančez je upozorio građane da izbegavaju spekulacije i istakao da bolnice funkcionišu – takođe je rekao da je struja vraćena u nekim oblastima na severu i jugu Španije.