Godina uspeha „crno-belih"
Задовољни 2008. годином: Драган Ђурић, Жарко Зечевић и Љубиша Тумбаковић (Фото Жељ. Јовановић)
U svečarskoj atmosferi u Sportskom centru u Zemunu Fudbalski klub Partizan organizovao je novogodišnji koktel na kome je predsednik kluba Dragan Đurić govorio o ostvarenim rezultatima u godini koja odlazi.
– Osvojena „duple krune” i plasman u Ligu Uefe najbolji su dokaz da je godina koja je na isteku bila veoma uspešna, po mom mišljenju najuspešnija u poslednjih 14 godina. Zbog toga imamo obavezu da u 2009. godini ponovimo uspeh na domaćoj sceni i načinimo korak više u Evropi. Učinićemo sve da se za narednu sezonu organizaciono i takmičarski dobro pripremimo kako bismo obaveze koje smo postavili i ostvarili – rekao je predsednik Đurić.
Svečanom ispraćaju 2008. prisustvovao je i predsednik Olimpijskog komiteta Srbije i bivši igrač i predsednik Partizana Ivan Ćurković, nekadašnji asovi i legende kluba Marko Valok i Milutin Šoškić, predsednik Fudbalskog saveza Beograda Rade Đurović, kao i mnogobrojni prijatelji i članovi Fudbalskog kluba Partizan.
Novogodišnjem koktelu nije prisustvovao trener Slaviša Jokanović, koji se nalazi na odmoru u Španiji, ali on će, po svemu sudeći, okupiti ekipu za novu sezonu, a samo je otvoreno pitanje sa kakvim će snagama šampion krenuti u odbranu titule. Sportskom direktoru Ivanu Tomiću i generalnom sekretaru Darku Gruboru predstoje dani bez odmora...