Grejem zvanično „crveno-beli"
Играч који ни из чега може да створи нешто посебно: Девонте Грејем (Фото КК Црвена звезда)
Potvrda da čelni ljudi Crvene zvezde ozbiljno shvataju zadatak formiranja novog tima za narednu sezonu stigla je u vidu ozvaničenja saradnje sa igračem koji je svojevremeno prosečno ubacivao 18 poena na utakmicama najjače lige sveta.
Devonte Grejem je jubilarno 10. pojačanje crveno-belih ovog leta, gledajući renome, igračke kvalitete i NBA iskustvo, svakako i najveće.
Bilo je ovo upravo ono što je trebalo ekipi s Malog Kalemegdana, bek sa poenima u rukama i igrač koji ni iz čega može da stvori nešto posebno. Kuburila je Zvezda protekle dve sezone upravo na šuterskim pozicijama. Nedostajali su poeni bekovske linije u prošlosti, a Grejem je čovek koji bi upravo te probleme trebalo da reši.
Crveno-beli deo Beograda žargonski rečeno gori, a kako i ne bi, s obzirom na to da je omaleni Amerikanac nekada važio za zaista veliko NBA ime. Sada, dolazi u Evropu da oživi karijeru i pokaže da još ima mogućnosti da pokaže vrhunsku košarku.
Tokom najboljih dana prosečno je beležio od 14 do 18 poena po utakmici, a prosek asistencija mu je varirao od četiri do čak sedam i po u najjačoj ligi sveta.
Uzbuđenje navijača dele i u samom klubu, tako su uz ogromnu dozu entuzijazma predstavili najnovije pojačanje.
- Crvena zvezda obaveštava javnost da je novi član našeg kluba Devonte Grejem. Američki kombo-bek potpisao je u ugovor sa našim klubom i predstavljaće ogromno pojačanje. Poseduje izvanredan šut, brzinu i odličan pregled igre, što mu omogućava da igra na dve pozicije: organizatora igre i beka šutera. Grejemu će ovo biti prvi klub van teritorije Sjedinjenih Američkih država, gde je od 2018. igrao u NBA i razvojnoj Dži ligi Tokom tog period u mnogo situacija pokazao je kakvim talentom raspolaže, beležeći često i preko 30 poena po utakmici – istakli su iz tabora crveno belih: - Dolaskom Grejema Crvena zvezda dodatno je pojačala bekovske pozicije, a o svim daljim aktivnostima kluba bićete pravovremeno obavešteni isključivo na zvaničnim nalozima. Dobro došao, Devonte – stoji na zvaničnom sajtu.
Šta će biti sa šestorkom
Dovođenje Devontea Grejema loša je indikacija za neke od starosedelaca na Malom Kalemegdanu poput Nemanje Nedovića, Ajzee Kenana i Jaga dos Santosa. Njihova sudbina u crveno-belom delu Beograda je zvanično još nepoznata. Ipak, i da ostanu u klubu, sasvim je jasno da njihova uloga neće biti značajna, kao prethodnih sezona. Dovela je Crvena zvezda do sada 10 pojačanja, dok se u klub sa pozajmice vratio i Uroš Plavšić. Neminovno je da crveno-bele očekuje još odlazaka, a među kandidatima su pored pomenute bekovske trojke svakako još i pripadnici domaće baze igrača Luka Mitrović, Branko Lazić i Dejan Davidovac.
Klub su već prethodno napustili Rokas Gedraitis, Džon Braun, Filip Petrušev, Andrej Kostić i Majk Daum, a Miloš Teodosić otišao je u igračku penziju...
Iako je situacija oko velikog broja pojedinaca u Crvenoj zvezdi i dalje nejasna, ekipa je već podlegla potpunoj rekonstrukciji, s ciljem da se naredne godine dokopa plej-ofa Evrolige. Sigurno mesto u timu trebalo bi da zadrže Kodi Miler-Mekintajer, Nikola Kalinić, Ognjen Dobrić, kao i povređeni Džoel Bolomboj.