Đurić se sastao sa Markom Rubiom
06. 08. 2025. 18:46
(Фото EPA/TATYANA MAKEYEVA/POOL)
VAŠINGTON – Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić sastao se danas u Vašingtonu sa američkim državnim sekretarom Markom Rubiom.
Sastanku su prisustvovali i podsekretarka za politička pitanja Alison Huker i viši službenik Biroa za evropske i evroazijske poslove Stejt Departmenta Brendan Hanrahan, koji je sredinom jula posetio Beograd, Prištinu i Sarajevo.
Prema najavi Stejt Departmenta, posle susreta sa Rubiom, predviđen je i poseban sastanak Hanrahana i Đurića.
Ministar Đurić boravi u poseti Sjedinjenim Američkim Državama, prenosi Tanjug.