Istorijska pobeda Urugvaja protiv Amerike (video)
EPA/STRINGER
Košarkaška reprezentacija Urugvaja priredila je veliko iznenađenje savladavši selekciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 86:85 u drugom kolu Amerikupa.
Dok se evropske ekipe spremaju za početak Evrobasketa, u Managvi je viđen pravi spektakl – istorijska pobeda Urugvaja nad Amerikancima posle dramatične završnice. Za SAD su nastupila manje poznata imena, a ne NBA zvezde.
SAD su kontrolisale igru u prvoj četvrtini, ali je Urugvaj preokrenuo do poluvremena. U trećem periodu Amerikanci su ponovo stekli prednost, da bi Urugvajci u poslednjim minutima bili mirniji i došli do istorijskog trijumfa.
Najzaslužniji za podvig bio je Santjago Veskovi sa 24 poena, pet asistencija i dva skoka. Sjajnu podršku pružio mu je Hoakin Rodriges sa 23 poena, osam skokova i dve asistencije.
Kod Amerikanaca je najbolji bio Lengston Golvej sa 25 poena, dok je Džamajas Remzi dodao 19. Za SAD je nastupio i Džavonte Smart, bivši košarkaš Crvene zvezde, koji je ubacio osam poena.
SAD sada imaju skor 1–1, a u poslednjem kolu očekuje ih duel sa neporaženim Brazilom, koji predvode bivši igrači „večitih rivala“ – Jago dos Santos (Partizan) i Bruno Kaboklo (Crvena zvezda).