Preminuo Ljubiša Ljuba Milić
Љубиша Милић (Фото Видеоисечак)
Porodica je danas saopštila da je u 86. godini preminuo Ljubiša Ljuba Milić, jedan od osnivača kultnog sastava “Sedmorica mladih”.
Milić je rođen u Kragujevcu 4. avgusta 1939. godine, gde je završio srednju školu. Nakon toga, 1958. godine preselio se u Beograd i upisao studije engleskog jezika i književnosti na Filološkom fakultetu.
Dve godine je pohađao muzičku školu “Josip Slavenski”, gde je usavršavao sviranje trombona, instrumenta koji ga je pratio kroz celu karijeru. Već 1959. godine učestvovao je u formiranju rok benda “Sedmorica mladih”, koja je punih trideset godina bila prisutna na muzičkoj i zabavnoj sceni širom Jugoslavije i Evrope, a ostavila je snažan trag i na festivalima u svetu. Prvi veliki uspeh doživeli su na džez festivalu na Bledu, nakon čega je usledila popularnost širom zemlje. Tokom godina nastupali su u brojnim evropskim državama, jednom i u SAD, a u Sovjetskom Savezu proveli su ukupno tri godine. Predstavljali su Jugoslovensku radio-televiziju na prestižnom TV festivalu u Montreu.
Milić je bio autor aranžmana za većinu njihovih najpoznatijih numera. Orkestar je dobijao brojna priznanja, a među njima Zlatni beočug grada Beograda, Jugoslovensku estradnu nagradu, kao i Plaketu Beograda povodom 40 godina od oslobođenja grada. Često su nastupali i na humanitarnim koncertima, za šta su više puta bili nagrađivani zahvalnicama.
“Sedmorica mladih” prestali su sa radom 1991. godine, ali su ostali upamćeni kao jedno od najznačajnijih imena domaće zabavne muzike.