„Second hand emotion" u Silosima
30. 09. 2025. 12:14
Један од радова са изложбе (Фото лична архива)
U petak, 19. septembra u 19 časova, u Domu kulture Silosi Beograd, biće otvorena prva samostalna izložba rediteljke Maje Uzelac, pod nazivom
“Second hand emotion”.
Ova multimedijalna postavka predstavlja vizuelni esej o neprekidnoj i napetoj vezi između čoveka i prirode u društvu spektakla. Kroz svakodnevne rituale i savremene stereotipe, izložba gradi eko-anksioznu zbirku poezije, izraženu kroz diptihe, triptihe, kolone i redove, govoreći univerzalnim jezikom slike.
Postavka traje do 28. oktobra.
M. D.