„Second hand emotion" u Silosima

30. 09. 2025. 12:14

Један од радова са изложбе (Фото лична архива)

U petak, 19. septembra u 19 časova, u Domu kulture Silosi Beograd, biće otvorena prva samostalna izložba rediteljke Maje Uzelac, pod nazivom

“Second hand emotion”.

Ova multimedijalna postavka predstavlja vizuelni esej o neprekidnoj i napetoj vezi između čoveka i prirode u društvu spektakla. Kroz svakodnevne rituale i savremene stereotipe, izložba gradi eko-anksioznu zbirku poezije, izraženu kroz diptihe, triptihe, kolone i redove, govoreći univerzalnim jezikom slike.

Postavka traje do 28. oktobra.

M. D.