Đilas: Ne postoji nikakva studentska lista u Mionici (video)

05. 10. 2025. 11:52

Председник Странке слободе и правде Драган Ђилас - ФОТО Скриншот

Predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilas reagovao je na višednevne tvrdnje medija N1 i Nova S, koji su javnost ubeđivali da opozicija u Mionici izlazi na izbore sa tzv. „studentskom listom“.

Đilas je jasno poručio da takva lista ne postoji.

„Nema studentske liste u Mionici!“, kratko je izjavio lider SSP-a, stavljajući tačku na nagađanja i spinove koji su kružili društvenim mrežama i televizijama bliskim njegovoj političkoj sceni.

Prema tvrdnjama brojnih komentatora, iza takozvane „studentske liste“ zapravo stoje stranački aktivisti i funkcioneri opozicije, a ne studenti, kako su to mediji N1 i Nova S predstavljali.

Ovim Đilasovim odgovorom, dodatno su otvorena pitanja o načinu na koji opozicione televizije plasiraju informacije u predizbornoj kampanji u Mionici, gdje se očekuje oštra borba za svako biračko mesto.