Norveška policija obustavila istragu o navodno uočenim dronovima
Аеродром у Ослу (принтскрин(фејсбук)
Norveška policija je danas saopštila da je obustavila istragu o navodno uočenim dronovima koji su u septembru doveli do zatvaranja aerodroma u Oslu, navodeći da nema dovoljno dokaza da su dronovi zaista bili prisutni.
I aerodrom u Oslu i aerodrom u Kopenhagenu bili su zatvoreni nekoliko sati 22. i 23. septembra nakon što je vazdušni prostor iznad njih zatvoren zbog prijave o uočavanju dronova, prenosi Rojters.
Norveška policija je saopštila da je u okviru istrage ispitala osoblje aerodroma i pregledala snimke nadzornih kamera, ali da istraga nije uspela niti da potvrdi niti da opovrgne da su dronovi zaista primećeni u noći 23. septembra.„U danima nakon incidenata u Oslu i Kopenhagenu, pet manjih aerodroma u Danskoj i civilnih i vojnih, takođe, je bilo privremeno zatvoreno, a neidentifikovani dronovi primećeni su u blizini vojnih objekata, saopštila je danska policija.
Danska istraga u vezi sa uočavanjem dronova na aerodromu u Kopenhagenu još je u toku, navela je danska policija za Rojters.
Dronovi su poslednjih meseci izazvali velike poremećaje širom Evrope, primoravši privremena zatvaranja aerodroma u više zemalja, navodi agencija.
Pojedini zvaničnici su ove incidente pripisali ruskom hibridnom ratu, dok je Moskva negirala bilo kakvu povezanost sa događajima, prenosi Tanjug.