Hamilton: Ne radujem se sledećoj sezoni
(Фото EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ)
Sedmostruki svetski šampion Formule 1 vozač Ferarija Luis Hamilton rekao je danas da se ne raduje sledećoj sezoni, posle teške godine u novoj ekipi i lošeg trkačkog vikenda u Las Vegasu.
Kako prenosi Sportski žurnal, Hamilton je današnju trku počeo na poslednjem 20. mestu i prvi put u karijeri je kvalifikacije završio na poslednjem mestu prema ostvarenim rezultatima na stazi, ne računajući kazne.
Trku je završio na 10. mestu, ali je posle diskvalifikacije vozača Meklarena Landa Norisa i Oskara Pjastrija na kraju zauzeo osmo mesto.
– To je užasan rezultat. Ništa pozitivno ne mogu da izvučem iz današnje trke. Jedva čekam da se završi, radujem se kraju. Ne radujem se sledećoj - rekao je Hamilton za Bi-Bi-Si (BBC).
Upitan da li to znači da se ne raduje sledećoj trci u Kataru, Hamilton je odgovorio:
– Sledećoj sezoni.