Proglašena idealna petorka
Лука Дончић (Фото EPA-EFE/ADAM DAVIS)
Američka profesionalna košarkaška liga (NBA) objavila je idealnu petorku nedavno završenog NBA kupa, takmičenja koje je ove godine krunisalo ekipu Njujork Niksa za šampione.
U sastavu ove postave, koja je svojim igrama obeležila ovo izdanje Kupa, nalaze se dvojica igrača trijumfalnih Niksa: maestralni Džejlen Branson i uvek pouzdani Džulijus Rendl. Njima se pridružuje i Dearon Foks iz tima San Antonija, čovek koji je konstantno pretio koševima protivnika. Svoje mesto u Idealnom timu je zauzeo i slovenački reprezentativac, član Los Anđeles Lejkersa, Luka Dončić, čija je virtuoznost očarala publiku širom sveta. Petorku kompletira izuzetni igrač Oklahoma Sitija, Šej Gildžes-Aleksander, čija je energija i posvećenost na terenu nezaobilazna.
Ovaj izuzetni tim odabrao je pažljivo selektiran medijski panel od 20 glasača, na osnovu sveobuhvatne analize učinka igrača tokom grupne faze i nokaut runde takmičenja. Prilikom izbora, glasači nisu vodili računa o pozicijama na terenu, već isključivo o doprinosu i kvalitetu igre.
Podsetimo, Niksi su u uzbudljivom finalu NBA kupa, odigranom u Las Vegasu, trijumfovali nad timom San Antonija rezultatom 124:113, čime su posle duge pauze, tačnije od daleke 1973. godine, konačno podigli šampionski pehar.