Đoković ostvario 400. grend slem pobedu
Новак Ђоковић (EPA/LUKAS COCH)
Srpski teniser Novak Đoković ostvario je 400. grend slem pobedu u karijeri pošto je danas u trećem kolu Australijan opena savladao Holanđanina Botika van de Zandshulpa rezultatom 3:0 (6:3, 6:4, 7:6(7:4)) za dva sata i 46 minuta.
Ovo je Đokoviću bila 102. pobeda na Australijan openu (10 titula), koliko ih ima i na Vimbldonu (sedam titula), na Rolan Garosu je pobedio 101. put (tri titule), a na Ju Es openu 95 (četiri titule).
Đoković je u prvom setu rano stigao do brejka, propustio je i jednu set loptu kod vođstva 5:3 na servis Van de Zandshulpa, sali je u narednom gemu rutinski stigao do seta. U drugom setu Srbin rano pravi dva brejka, što mu je bilo dovoljno za 2:0 u setovima iako je Holanđanin uspeo da vrati jedan brejk.
Na startu trećeg seta Holanđanin prvi stiže do brejka, ali Srbin ekspresno uzvraća. Kod vođstva 6:5, na servis Đokovića, Holanđanin ne koristi dve set lopte, pa se igrao taj-brejk u kom je Srbin dominantno stigao do pobede, prenosi Tanjug.
Brz sport, jedan potez može da preokrene situaciju u tvoju korist
Novak Đoković izjavio je da se u današnjem meču blago opustio nakon vođstva od 2:0 u setovima, ali da je uspeo da uz pomoć sreće izađe iz pojedinih teških situacija i dođe do pobede u tom duelu.
– Posle 2:0 sam se malo opustio ali nekako sam uspeo da na prilično srećan način izađem iz nekih situacija. Ovo je veoma brz sport, jedan potez može da preokrene situaciju u tvoju korist. To se i dogodilo – naveo je Nole u intervjuu na terenu nakon meča.
Đoković se plasirao u osminu finala Otvorenog prvenstva Australije, pošto je u trećem kolu u Melburnu pobedio 75. igrača sveta Holanđanina Botika van de Zandshulpa posle tri seta, 6:3, 6:4, 7:6.
Srpski teniser rekao je da je Van de Zandshulp zaigrao mnogo bolje nakon medicinskog tajm-aut koji je zatražio posle trećeg gema drugog seta.
– Imao je veoma dobar tretman, doktor je obavio odličan posao, i od tog momenta je servirao ekstremno dobro. Od početka drugog seta je imao probleme sa ramenom, to se odrazilo na ona dva brejka, nakon toga je mnogo bolje igrao – izjavio je Đoković.
Novak je i sam zatražio medicinski tajm-aut nakon trećeg gema trećeg seta, u kom je blago izvrnuo skočni zglob desne noge.
– Odmah sam pozvao fizioterapeuta. Imao sam dobar pad, nije prouzrokovalo neku veću štetu.
Đoković je naveo da smatra da je imao jako dobar start turnira i da mu je telo u „dobroj formi”.
– Ne bih ništa menjao. Prošle godine sam naučio lekciju ovde. I dalje se trudim da igram na visokom nivou i da se nadmećem sa mnogo mlađima od sebe. I dalje sam tu i moja igra je tu. Alkaras i Siner su divni momci i na drugačijem su nivou od nas. Ipak, kad izađeš na teren znaš da imaš šansu. Ovaj teren mi je dao sve najlepše što sam imao u svom životu do sada, zato ga i poštujem – kazao je tridesetosmogodišnji srpski teniser, prenosi Beta.
Češki teniser Menšik igraće protiv Đokovića u osmini finala Australijan opena
Češki teniser Jakub Menšik protiv igraće Novaka Đokovića u osmini finala Australijan opena pošto je danas savladao Amerikanca Itana Kvina rezultatom 3:0 (6:2, 7:6(7:5), 7:6(7:5)) za dva sata i 34 minuta.
Menšik je prvi set dobio sa dva brejka, a Kvin je u naredna dva seta stizao do taj-brejka, ali nije uspeo da osvoji ni jedan set.
Đokoviću i Menšiku će ovo biti treći put da se sastaju, oba tenisera imaju po jednu pobedu. Srbin je pobedio u Šangaju 2024. godine, a 2025. je Čeh slavio u finalu mastersa u Majamiju, prenosi Tanjug.