Alkaraz prvi put u polufinalu Australijan opena

Politika onlajn

27. 01. 2026. 13:14

Карлос Алкараз (ФОТО ЕПА/JOEL CARRETT)

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u polufinale Australijan opena, pošto je danas u Melburnu u četvrtfinalu pobedio Australijanca Aleksa de Minora 7:5, 6:2, 6:1.

Meč je trajao dva sata i 15 minuta, a španski teniser se trijumfom protiv De Minora po prvi put u karijeri plasirao u polufinale Australijan opena.

Alkaraz je najbolji teniser sveta, dok se De Minor nalazi na šestom mestu ATP liste. Ovo je bio šesti međusobni duel španskog i australijskog tenisera, a šesti trijumf Alkaraza, koji će u polufinalu prvog grend slem turnira u sezoni igrati protiv Nemca Aleksandra Zvereva.

Preostala dva četvrtfinala Australijan opena biće odigrana sutra, a sastaće se Novak Đoković (Srbija) - Lorenco Muzeti (Italija) i Janik Siner (Italija) - Ben Šelton (SAD).