Ukrajina granatirala Belgorod

Politika onlajn

13. 02. 2026. 22:57

Оштећена зграда у Белгороду (ФОТО Телеграм)

Pri artiljerijskom granatiranju Belgoroda koje su izvele ukrajinske snage dve osobe su poginule, a tri ranjene, saopštio je gubernator Vjačeslav Gladkov na svom Telegram kanalu.

U napadu je oštećena energetska infrastruktura, došlo je do prekida u snabdevanju električnom energijom, grejanjem i vodom. Prozori su polomljeni na tri stambene zgrade, a fasade i parkirani automobili su oštećeni, objasnio je gubernator, a prenosi Sputnjik.

Hitne službe rade na sanaciji nastalih posledica, dodao je Gladkov.