UAE zatvaraju ambasadu u Teheranu
Ministarstvo spoljnih poslova Ujedinjenih Arapskih Emirata (UAE) saopštilo je večeras da zatvara ambasadu u Teheranu i povlači ambasadora i sve članove diplomatske misije u Iranu.
Ministarstvo je osudilo iranske raketne napade na teritoriju UAE, nazivajući ih "agresivnim napadima na civilne objekte, uključujući stambene zone, aerodrome, luke i servisne objekte".
UAE to smatra kao "opasno i neodgovorno zaoštravanje koje predstavlja flagrantno kršenje nacionalnog suvereniteta i očigledno kršenje međunarodnog prava", dodaje se u saopštenju ministarstva objavljenom na društvenim mrežama.
Izrael i Sjedinjene Američke Države su u subotu rano ujutro napali Iran. Iran je uzvratio raketnim napadima na niz zemalja regiona, pre svega tamo gde ima američkog prisustva.