Saudijska Arabija: raketna pretnja za američke diplomate i naftni gigant Aramko
Илустрација (ФОТО ЕПА/ALI HAIDER)
Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Saudijskoj Arabiji izdala je danas bezbednosno upozorenje u slučaju potencijalnog neprijateljskog napada raketama ili dronovima na grad Dahran na istoku Saudijske Arabije u kojem se nalaze američki konzulat i sedište saudijskog državnog naftnog giganta Aramko.
„Ne dolazite u Konzulat SAD. Odmah se sklonite na sigurno mesto udaljite se od prozora. Ne izlazite napolje. Konzulat SAD u Dahranu poziva građane SAD da se sklone, pregledaju planove bezbednosti u slučaju napada i da ostanu na oprezu u slučaju dodatnih budućih napada. Osoblje Konzulata SAD je u skloništu", navodi se u saopštenju objavljenom na sajtu američke ambasade.
Ambasada je izdala i listu preporuka za građane u slučaju da budu izloženi neprijateljskom vazdušnom napadu, prenosi Tanjug.