Aktuelni šampion NBA lige odneo pobedu u gostima
EPA/JOHN G. MABANGLO
Najefikasniji u redovima aktuelnog šampiona NBA lige bio je Čet Holmgren sa 28 poena, dok je Šej Gildžes-Aleksander dodao 26.
U timu Njujorka, najbolji je bio Karl-Entoni Tauns sa 17 poena i 17 skokova, dok je Džejlen Branson zabeležio 16 poena i 15 asistencija.
Košarkaši Los Anđeles Klipersa savladali su na domaćem terenu u Inglvudu ekipu Indijane rezultatom 130:107.
U pobedničkom timu briljirao je Kavaj Lenard sa 29 poena, osam skokova i dve asistencije, dok je Benedikt Maturin imao učinak od 23 poena, osam uhvaćenih lopti i četiri asistencije. Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović nije igrao za LA Kliperse.
Kod gostiju, najefikasniji je bio Paskal Sijakam sa 29 poena.
Košarkaši Šarlota pobedili su u gostima Boston rezultatom 118:89. Najbolji u ekipi Šarlota bio je Kon Nupel sa 20 poena, dok su Brendon Miler i Lamelo Bol dodali po 18.
U timu Bostona istakao se Derik Vajt sa 29 poena, dok je Džejlen Braun zabeležio 20 poena, 11 skokova i sedam asistencija.
U ostalim današnjim utakmicama NBA lige, postignuti su sledeći rezultati: Filadelfija - Juta 106:102, Memfis - Portland 114:122 i Milvoki - Atlanta 113:131.