Košarkaši LA Lejkersa savladali Njujork

Politika onlajn

09. 03. 2026. 00:56

Кошаркаши Лос Анђелес Лејкерса победили су вечерас екипу Њујорка резултатом 110:97 ( Фото / Танјуг / АП / Caroline Brehman)

LOS ANĐELES – Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobedili su večeras na svom terenu ekipu Njujorka rezultatom 110:97 u utakmici NBA lige.

Najefikasniji u timu Lejkersa bio je slovenački košarkaš Luka Dončić, koji je zabeležio 35 poena, osam skokova i četiri asistencije.

Ostin Rivs je postigao 25 poena, dok je Rui Hačimura dodao 13. Lebron Džejms nije igrao za ekipu iz Los Anđelesa.

Kod gostiju, najbolji je bio Karl-Entoni Tauns, koji je imao učinak od 25 poena, 16 uhvaćenih lopti i dve asistencije, dok je Džejlen Branson dodao 24 poena uz sedam asistencija i šest skokova, prenosi Tanjug.  Košarkaši LA Lejkersa se nalaze na šestoj poziciji na tabeli Zapadne konferencije NBA lige sa 39 pobeda i 25 poraza, dok je Njujork treći na Istoku sa skorom 41/24.