Prva izjava novog vrhovnog vođe Irana Modžtabe Hamneija
(ЕПА ЕФЕ)
Na državnoj iranskoj televiziji emituje se prva izjava novog vrhovnog vođe zemlje Modžtabe Hemneija koji je poručio da sve američke baze u regionu odmah treba da budu zatvorene, jer će biti napadnute, kao i da će se nastaviti sa zatvaranjem Ormuskog moreuz kao sredstva pritiska na Sjedinjene Američke Države i Izrael.
Iranski vrhovni vođa je ponovio da Iran napada samo strane baze u susednim zemljama i da veruje u prijateljstvo sa susedima.
On se zahvalio "narodu Irana iz svih slojeva društva koji je stao protiv neprijatelja" i uputio saučešće onima koji su "izgubili svoje bližnje tokom rata", obećavajući nadoknadu štete, prenosi Skaj njuz.
"Zločin protiv čovečanstva i protiv dece neće biti zanemaren", dodaje se u izjavi.
Hamnei će rekao da će se iranski napadi na neprijateljske ciljeve u susednim zemljama nastaviti.
Državna televizija prenela je poruku nakon spekulacije svetskih medija da je iranski vođa u komi.