„Odmah napustite Irak"

Politika onlajn

17. 03. 2026. 07:38

EPA/GAILAN HAJI

Ambasada SAD u Iraku pozvala je Amerikance da odmah napuste zemlju i da izbegavaju posete područjima u kojima se nalaze diplomatska misija u Bagdadu i konzulat u Erbilu, navodi se u saopštenju objavljenom na veb-sajtu ambasade.

„Državljani SAD treba odmah da napuste Irak. Ne pokušavajte da dođete u ambasadu u Bagdadu ili konzulat u Erbilu zbog stalnih bezbednosnih rizika“, istakla je ambasada.

Diplomate su takođe pozvale građane SAD da se uzdrže od putovanja u Irak. Napomenule su da je kompleks ambasade više puta bio meta napada raznih terorističkih grupa.

Zgrada američke ambasade u Bagdadu je pogođena raketama, prema više izvora.