Vidić prvi put igrač meseca u Engleskoj
Видић и Фергусон са признањима за јануар
Najbolji fudbaler engleske „Premijer” lige u januaru bio je Nemanja Vidić (27), stub odbrane Mančester junajteda koja nije kapitulirala na poslednjih 12 ligaških utakmica. „Berklijevo” mesečno priznanje tako je prvi put uručeno srpskom reprezentativcu, koji je pre tri godine stigao među „crvene đavole”. U žiriju su ljudi iz fudbalske organizacije, medija i navijači.
Ser Aleks Ferguson je lauret u konkurenciji menadžera, po 22. put. Strateg Junajteda imao je tokom prošlog meseca dosta teškoća zbog povreda Runija, Ferdinanda, Evre i drugih, ali je odveo tim do maksimalnog učinka u pet utakmica. Pobeđeni su Čelzi sa 3:0, Vigan i Bolton sa 1:0, Vest Bromvič albion sa 5:0 i Everton sa 1:0.
Mančester junajted nije primio gol u nacionalnom šampionatu još od 8. novembra kada je izgubio od Arsenala u Londonu sa 2:1, pa je holandski golman Edvin van der Sar postao rekorder Lige po dužini nesavladivosti, sa 1.122 minuta. Prošlog vikenda protiv Evertona nadmašio je dotadašnji najbolji rezultat engleskog fudbalskog prvenstva svih vremena, koji je od 1979. držao Stiv Deat iz Redinga (1103 minuta). Danas bi 38 – godišnji čuvar mreže mogao da postane apsolutni rekorder čitave Velike Britanije, ako ne bude savladan 75 minuta protiv Vest hema u – Londonu...
„Mislim da ćemo, što pre primimo gol, početi češće da dajemo više od jednog gola. U prošlom kolu protiv Evertona imao sam utisak da smo pali u igri da bi sprečili protivnika da postigne gol. Ali, nemam ništa protiv da serija potraje. Sjajan je uspeh ostati ovako dugo nerešiv problem za protivnike, to je poseban motiv za našeg golmana, ali i za odbrambene fudbalere”, kaže Ferguson.
Vidić ne samo da je odigrao svih ovih 12 utakmica, nego je u januaru bio i strelac – dva puta. Golove je postigao protiv Čelzija i Vest Bromvič albiona.