Rute sledeće nedelje u poseti Vašingtonu
Марк Руте (EPA-EFE/O. MATTHYS)
BRISEL- Generalni sekretar NATO-a Mark Rute će sledeće nedelje posetiti Vašington u „dugo planiranoj” poseti, najavila je portparolka Severnoatlantske alijanse.
„Mogu da potvrdim da će generalni sekretar biti u Vašingtonu sledeće nedelje u dugo planiranoj poseti”, rekla je u sredu portparolka NATO-a Alison Hart, prenosi Rojters.
Dodatni detalji o putovanju još nisu poznati.
Prošle sedmice, Rute je rekao da je NATO postao jači, suočen sa opasnijim i složenijim bezbednosnim okruženjem, koje karakterišu višestruke pretnje i izazovi, prenosi Tanjug.
„Strateška konkurencija raste, terorizam je stalna pretnja NATO-u, a naše južno susedstvo je nestabilno. NATO je budan i nastaviće da održava bezbednost naše Alijanse”, ocenio je on.