Jovanov odgovorio Stefanoviću: Rolerkoster laži o 1,5 milijardi

Politika onlajn

21. 04. 2026. 14:10

Миленко Јованов - ФОТО (Скришот)

Šef poslaničke grupe Srpske napredne stranke Milenko Jovanov odgovorio je na društvenoj mreži Iks potpredsedniku Stranke slobode i pravde Borku Stefanoviću, razobličavajući ono što je nazvao nestvarnim „rolerkosterom” dezinformacija o navodnom gubitku 1,5 milijardi evra. 

Jovanov je ironično primetio kako se narativ opozicije menjao iz sata u sat, od jutarnjih tvrdnji da je finansiranje već obustavljeno, preko popodnevnih pretnji, pa sve do večernjih priznanja da sredstva ipak nisu povučena, ali samo što nisu. Prema njegovim rečima, danas smo svedoci nove ture istih avantura i ponavljanja laži u nadi da će, ako budu izgovorene dovoljno puta, one zaista postati istina.

Jovanov je naglasio da najveći problem za građane Srbije nije manjak sredstava, već činjenica da na domaćoj političkoj sceni postoje ljudi koji se iskreno raduju svakoj potencijalnoj šteti po sopstvenu državu. 

On je ukazao na apsurd da se oni koji bi da vode Srbiju zapravo nadaju blokadi novca namenjenog za izgradnju puteva, škola, bolnica i domova zdravlja, odnosno projekata koji direktno poboljšavaju životni standard svih građana. Takav odnos prema zemlji ocenio je kao duboko nenormalan i štetan.

Na kraju, šef poslaničke grupe SNS-a je upozorio da ovakvo delovanje opozicije ima još jednu tešku posledicu, direktno urušavanje slike o Evropskoj uniji u očima srpske javnosti. Jovanov je poručio da bi o tome naročito trebalo da vode računa i oni u Briselu koji pružaju podršku političkim akterima sa ovakvim delovanjem, dok građani posmatraju kako se interesi njihove zemlje žrtvuju radi jeftinih političkih poena.