Raković Putinu poklonio knjigu „Crnogorski separatizam"
др Александар Раковић (фото: Видеоисечак)
Istoričar dr Aleksandar Raković gostujući u podkastu Dok Anđeli Spavaju govorio je o svom susretu sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom na Valdajskom klubu.
Ova grupa okuplja vodeće intelektualce Ruske Federacije i tradicionalno se jednom godišnje sreću u Sočiju sa predsednikom Putinom. Nakon što mu je na jednom panelu dr Raković postavljao pitanja vezana za rusko-srpske odnose poklonio mi je svoju knjigu „Crnogorski separatizam“.
„On je ličnost koja je vratila snagu i dostojanstvo Rusiji“, rekao je Raković. On je naveo da se tu ništa slučajno nije dogodilo, te da je najavio pitanja koja su prihvaćena a najavio je protokolu da će predsjedniku Ruske federacije da pokloni knjige te da je to bilo sa radošću prihvaćeno.
„On je prihvatio te knjige i one se nalaze kod njega u njegovoj predsedničkoj biblioteci. To sam fotografisao da bih imao uspomenu na susrete sa predsjednikom Putinom“, naveo je Raković.