U Partizanu još razmišljaju gde će

18. 02. 2009. 22:00

„Црно-бели” су припреме и почели на снегу у „Земунелу”: новајлија Бразилац Вашингтон, неупоредиво највиши међу саиграчима (Фото Ж. Јовановић)

Nove vremenske neprilike i visok snežni pokrivač ponovo zadaju glavobolje „crno-belima”. Posle pomeranja nastavka fudbalskog šampionata za sedam dana (28. februara), u taboru Crvene zvezde su brzo doneli odluku i svoju fudbalsku ekspediciju preselili u Crnu Goru. U Humskoj razmišljaju o toj varijanti, a s obzirom na nedostatak adekvatnih fudbalskih terena na Crnogorskom primorju, postoji velika mogućnost da Partizan otputuje u Grčku, tačnije u Solun. Po jednoj varijanti šampion bi u Solunu proveo tri dana, a po drugoj čak nedelju dana, u zavisnosti od vremenskih uslova u našoj zemlji.

Generalni sekretar Darko Grubor čini sve da pronađe najbolje rešenje, iako to neće biti nimalo lako, a sportski direktor Ivan Tomić je još uvek u nedoumici, jer su igrači za ostanak u Beogradu i treninge u „Zemunelu” u kojem postoje svi uslovi za normalan rad. Ali, po najavama meteorologa u Beogradu se očekuju snežne padavine sve do petka, pa nije isključena mogućnost da već danas „crno-beli” otputuju u Solun. Međutim, dodatan problem je što gotovo sve novajlije nemaju šengenske vize i ne mogu da uđu u Grčku.

Pojedini članovi Upravnog odbora nisu za varijantu da se ode na samo tri dana, jer time ekipa gotovo ništa ne bi dobila, a nova aklimatizacija bila bi daleko teže od one posle dolaska iz Antalije. Bilo kako bilo, izabranici Slaviše Jokanovića su nastavili sa treninzima nesmanjenim intenzitetom, igrači veoma dobro podnose sve napore, a u pripravnosti je i Partizanova „Trevl agencija” koja čeka „mig” generalnog sekretara Grubora...

D. Todorović